تاریخچه / History

کارخانه ج.آ.م. نظریان J.A.M. Nazarian Co

کارخانه ج.آ.م نظریان در سال 1336 با مدیریت آقای میران نظریان به همراه برادران خود “جانی” و “آرشاک” در محل کنونی نمایشگاه دائمی تاسیس گردید، نظریان اقدام به تولید اتو پرس هافمن آمریکا و دیگ های بخار کلمبیا کرد.

2017.11.17 46 1024x768 - تاریخچه   /             History

از راست به چپ: دیون ، سواک ، لئو ، ژوزف و آرمی نظریان
نسل دوم و سوم

خانواده نظریان قبل از سال 1336 نیز فعالیت گستردی در زمینه واردات تجهیزات رختشویخانه صنعتی در ایران داشتند و با عنوان شرکت ماش تجهیزات میله آلمان، دیگ بخار کلمبیا و اتو پرس هافمن آمریکا را وارد و خط های رختشویخانه را راه اندازی می کرده اند . قابل ذکر است در تولید دستگاه اتو پرس مکانیکی و اللخصوص اتوپرس پنوماتیک کارخانه نظریان پر آوازه ترین، پیشروترین و با کیفیت ترین تولیدکننده در ایران و خاورمیانه شناخته شده است.

و هم اکنون مدیریت نسل دوم کارخانه (ژوزف و سواک نظریان پسران میران) با بهره گیری از بیش از نیم قرن تجربه ساخت و بیش از چهل سال سابقه ی صادرات به کشورهای حوزه ی خلیج فارس، فعالیت خود را در زمینه تولید و طرح و اجرای تجهیزات رختشویخانه های صنعتی ادامه می دهد. از برند های دیگر این خانواده می توان به صنایع آرمنیان کار اشاره کرد. شایان ذکر است، در سال های گسترش این کارخانه بدست نسل دوم کارخانه شهرام آوانس توسط این کارخانه خریداری شد.

کارخانه نظریان، پس از انقلاب اسلامی و در طول آغاز جنگ اقدام به تولید و کپی برداری از تجهیزات میله آلمان نمود. پس از به پایان رسیدن دوره های تحریم مجدد روابط میان نظریان ها و میله Miele آلمان پا گرفت که این امر باعث به روز شدن و ارتقاء سطح اطلاعات مدیران و مهندسین کارخانه و در نتیجه، بالا بردن کیفیت تولیدات جهت نیل به هدف خودکفایی شده است. در سال های اخیر همکاری های خود را با شرکت های اروپایی همچون Girbau اسپانیا نیز آغاز نموده است.  این کارخانه، اولین کارخانه دارای نشان ایزو و رضایت مندی مشتری در صنعت رختشویخانه ایران است. کارخانه نشان استاندارد IMS  را اواخر 2008 اخد نمود  و  حالا با استاندارد رضایت مندی مشتری ISO 10004 پیش گام در این صنعت است.

روابط عمومی کارخانه ج.آ.م. نظریان

استفاده از متن فقط با ذکر منبع بلامانع است